Úvod > Spravodajstvo > Svet > Rusko spraví všetko pre to, aby nás ešte viac rozdelilo, vyhlásil ukrajinský minister Klimkin

Rusko spraví všetko pre to, aby nás ešte viac rozdelilo, vyhlásil ukrajinský minister Klimkin

Dalšie články v kategórií

VILNIUS 11. januára (WebNoviny.sk) - Rusko spraví "všetko pre to, aby rozbilo Ukrajinu, nejako ju ešte viac rozdelilo". V piatok to povedal ukrajinský minister zahraničia Pavlo Klimkin.

Podľa jeho slov Moskva nechce "slobodnú a demokratickú Ukrajinu ako takú", preto jeho krajina potrebuje "vojenskú, politickú a ekonomickú podporu, aby mohla bojovať proti ruským pokusom udusiť južnú Ukrajinu blokovaním prístupu do Azovského mora". Klimkin sa tak vyjadril pre tlačovú agentúru BNS počas piatkovej návštevy Litvy.

V novembri Rusi pri Kryme zadržali tri ukrajinské lode plaviace sa z Odesy pri Čiernom mori do Mariupoľa. Rusko anektovalo ukrajinský polostrov Krym v roku 2014, čo však väčšina medzinárodného spoločenstva neuznala.Viac k témam: konflikt v Kerčskom prielive (Ukrajina - Rusko), Rusko
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko spraví všetko pre to, aby nás ešte viac rozdelilo, vyhlásil ukrajinský minister Klimkin © SITA Všetky práva vyhradené.